Els "fruimecres" a l'ESCOLA

Publicat a: escola verda

La nostra escola s’adereix al Pla de Consum de fruita a les escoles de la Generalitat de Catalunya. Aquest programa és una iniciativa de L’Unió Europea i consisteix a millorar la salut dels infants fomentant menjar fruita i verdura en cada àpat, tant a casa com a l’escola, i tenir un estil de vida actiu (caminar, pujar escales, jugar, fer esport…).

Mensualment, durant una setmana, repartim gratuïtament una peça de fruita i/o verdura (seleccionada en funció de l’estació de l’any) als alumnes d’Infantil i Primària a la sortida de l’escola. Aquesta acció que fomenta el consum de fruita s’acompanya d’altres activitats complementàries i diverses a cada curs.

 

Per qué “Fruimecres”? La nostra escola ha estipulat el dimecres com el dia de la fruita. És per aquest motiu que tots els dimecres del curs els alumnes des de P-3 fins a la ESO porten fruita per esmorzar. Cada any es gestiona diferent tot buscant una nova manera de fomentar un consum responsable i motivar l’alumnat.

 

 

 

 

 

Accés a la Plataforma (versió antiga)

https://jesusmariact-jm-barcelona.micolegio.es/educamos/

EX ALUMNES JM Claudina